Americký X-factor: První živáky již zítra!

30. října 2012 v 20:32 | DarRayer
Již zítra startuje Americký X-factor naživo!

Již druhý ročník se zatím setkává s velkým úspěchem, na kterém má určitě zásluhu i porota, do které zasedli jako obvykle Simon Cowell a L.A. Reid a po jejich boku Britney Spears a Demi Lovato.

Těm, kteří si již nepamatují princip soutěže X-factor ho trochu osvětlím: Soutěžící jsou rozděleni do 4 kategorií. 3 kategorie jsou podle věku a to Teenageři do 16 let, "Mladší dospělí" od 17-25 a Dospělí od 25 výše a 4. kategorií jsou Skupiny. Každý porotce má přidělenou svou skupinu a všemi silami se snaží dovést jednoho ze svých svěřenců k vítězství. V této verzi je Britney koučem Teenagerů, Demi má pod svými křídly Mladší dospělé, L.A. řídí Dospělé a Simon má pod svými křídly Skupiny. V každé skupině bylo 6 soutěžících, kteří se podívali do domů porotců, kde vystoupili a koučové si své tými pak zredukovali a 2 soutěžící z každé kategorii museli putovat domů, čímž se nák počet soutěžících zúžil na 16 finalistů, kteří jsou těmi, kdo už zítra vystoupí živě.

Tak si je pojdmě představit!


Začněme Britneyným teamem teenagerů:

První, která se dostala do živých vystoupení z Britneyna teamu byla Diamond White, která je parodoxně černoška. Zaujala hned svým prvním vystoupením na castingu a postupně se probojovala až do živých kol. Mně osobně se teda moc nelíbí, přijde mi, že její hlas potřebuje ještě dospět a emoce, které vkládá do zpěvu jsou jaksi přehnané a vypadají strašně uměle a naučeně, i když věřím, že pro Američany to musí být rozená hvězda! ..

Druhou dívkou, která si zazpívá živě v X-factoru, prakticky před celou Amerikou se stala Carly Rose Sanenclar. Ta už na castingu překvapila svým vyspělým hlasem, který se nedá jen tak přeslechnout, a který j dodává na výjmečnosti. Nisméně mi její projev přijde na její věk až moc dospělý a přijde mi, že se strašně snaží předběhnout čas a utéct svému věku a potřebuje být už dospělá, což jí velice ubírá na půvabu a projevu.

Další, kdo je v teamu teenagerů pro živá vystoupení je Arin Ray, který již v minulém ročníku postoupil s jednou skupinou až do finálové dvanáctky a který by za pár měsíců byl už v teamu Britney. Osobně mi nepřijde nijak oslnivý, přijde mi, že místo něj mohli vybrat třeba jednoho ze skupiny Playback, kterou v X-factoru spojili. Myslím, že vypadne hned mezi prvními a Britney tak přijde o jednoho ze svých koní.

Poslední, kdo postoupil do živých kol a dostane mnoho rad od Britney Spears je okouzlující, křehká a úžasná Beatrice Miller, která sice neoslňuje tak, jako Diamond a ani nemá tak zajímavý hlas, jako Carly, ale má rozhodně nejlepší to 'něco', co bude potřebovat k úspěchu. Osobně ji vidím jako jednu z favoritů letošního ročníku a myslím, že o ní ještě hodně uslyšíme i po skončení X-factoru.


Tím jsme si představili team Britney a můžeme přejít k teamu Demi (17-25), což je podle mne nejsilnější kategorie a díky magickému působení Demi na 10-12 letté dívky s nažhavenými iPhony ho vidím jako team, který má největší šance vyhrát.

První z postoupivších v teamu Demi byla Jennel Garcia. Jennel si určitě všichni zapamatovali už na castingu, kdy přišla v růžovém tílku a začala zpívat nějakou rockovou (Myslím) pídničku s pořádným sex apealem v těle. Vždy, když vstoupí na pódium vypadá, jak kdyby se právě vyklubala a celá vykulená prozkoumávala svět, ale když začne zpívat změní se v dračici, která se vám vryje do hlavy a jen těžko se z ní dostává!

Další Demiiným želizkem ve finále bude sympatický Willie Jones, county zpěvák, který oslní svými až nečekaně hlubokými tóny, které dokáže vyzpívat a díky kterým si ho publikum velice rychle zapamatuje. A jelikož je country v Americe velice populární věřím, že to bude jeden z adeptů na výhru, i když bude mít asi problém s koli jako např. Club Hits, ale věřím, že on to nějak zvládne!

Paige Thomas je další, která oslnila a zasloužila si tak místo ve finále. Se svým půvabem, krásou, elegancí a především pronikavým hlasem a výjmečným projevem je jedna z nejvýraznějších soutěžící tohoto ročníku soutěže. Zpívá opravdu báječně a sledovat ji při vystoupení je opravdu zažitek, jediné co mi na ní vadí je, jak stále dokola opakuje, že to vše dělá pro svou dceru, což chápu a nevadilo by to, kdyby to řekla třeba 2x, ale když to vyloženě takhle hraje na city diváků, tak už to začíná vypadat nahraně.

Poslední, která se s Demi podívá do finále je asi nejvýraznější soutěžící a má favoritka CeCe Frey. CeCe je velice nadaná a talentovaná, ale někomu může přijít příliš sebevědomá, až namyšlená, což jí Demi ve svém domě vytkla a myslím, že CeCe si toto upozornění vzala k srdci a začala projevovat své city a ukázala, že není jen tan namyšlená pipka s jaguařím vzorem na čele. Věřím, že CeCe se dostane minimálně do Top5 a klidně by to mohla i celé vyhrát!


Tak to byl team Demi a můžeme se podívat na team L.A. (nad 25 let), který je úrp mne tím nejslabším teamem v celé soutěži, myslím, že si L.A. vyhodil soutěžící s největším potenciálem a (Tara Simon a Daryl Black) místo nich si radši nechal soutěžící, kteří to mohou hrát tak akorát na city a jednoho coutry zpěváka.

David Corey. L.A.-ova asi nejsilnější jednotka, jediný z jeho teamu, který může opravdu zaujmout širší publikum, ale který taky velice vsází na city a stále dokola opakuje, jak je adoptovaný a jak potřebuje najít svou pravou matku (Což mi přijde trochu nefér, protože se ještě ani jednou nezmínil o rodičím, kteří ho adoptovali a dali mu vše co potřeboval, pravděpodobně včetně lásky a on se jim odvděčuje tím, že všude mluví a své biologické matce, kterou ani nezná a která se ho vzdala, čímž z ní nechci dělat nějaké monstrum, chápu, že třeba neměla peníze a dát ho na adopci pro něj bylo to nejlepší, takže to pravděpodobně dělala z lásky k němu, aby mu dopřála krásný život).

Další postupující je Jason Brock, který je kapitola sama o sobě. Jeho hlas je výjmečný, úžasný a neuvěřitelný, jeho projev je z určitého pohledu dokonalý, ale je tak osobitý, že to podle mne konzervativní Amerika jen těžko přijme a ti nekonzervativní rappeři budou asi těžko podporovat takového člověka, jako je Jason. Pokud se Američané budou alespoň trochu snažit a ucítí ten talent, tak by to mohl být pro L.A. hodně významný článek, ale obávám se, že Američané se nezaposlouchají a tak zůstane Jason někde v zapomnění mezi prvními vypadlými.

Po té tu máme Tata Stevense, což je typický country zpěvák, který se bude muset hodně snažit, aby ho diváci poslali dál, protože moc ničím nevyniká. Ano, sice dobře zpívá a navíc v Americe velice populární country, ale myslím, že tohle na cílovou skupinu X-factoru nezapůsobí.

Poslední své šance L.A. zabil ve Vinu Alanovi, který je sice výjmečný zpěvák, ale svým projevem, kdy si hraje na 20 letého cool mladíka, který je strašně drsný a nic ho nerozhodí, je strašně nesympatický, až arogantní a to mu diváci neodpustí.


Za sebou máme Teenagery, Mladé dospělé a úplně zničený team Dospělých a zbývá nám už jen team Skupin, který vede Simon Cowell a který je půl na půl.

První, koho poslal dál byli Lyric 145, rapperská skupina s velkým potenciálem a vysokými šancemi uspět. Skupina vznikla spojením Lyric da Queen a rapperského dua ONE4FIVE. Simon konstatoval, že pokud si chlapci nedají pozor tak je Lyric rozdrtí, ale já mám jiný názor, podle mne jim to úplně dokonale funguje a má to ještě větší kouzlo něž to mělo, když byli rozdělení.

Po Lyric 145 postoupily Sister C, což je rodinná skupina 3 sester, které zpívají trochu znuděně. Nejlepší je podle mě nejstarší ze sester, která by měla o mnoho vyšší šance jako sólo, ale když se chce zahrabat se setrami budiž. Celkově Sister C patří k slabší části Simonova teamu.

Dále do Simonovy čtyřky postoupili Emblem3, což je naopak skupina 3 bratrů, kdy jeden je tam jen do počtu, druhý stojí na podiu jak kamenný sloup a třetí je závislý na svlékání se. Ano, pochopili jste správně i tato skupina patří k horší polovině Simonova teamu.

Poslední, kdo se dostal do finále jsou LYLAS, asi největší překvapení letošního ročníku. Do soutěže vstoupily jako sólistky, po té v boot campu vypadly, aby je po té mohli porotci spojit v jednu skupinu a vytvořit tak něco úžasného. Skupinu tvoří Dinah Jane Hansen, Ally Brooke, Normani Hamilton, Lauren Jouringui a Camila Caballo. Dívky se neuvěřitelně sladily za 4 dny v Simonově domě a Simonovi a jeho radci při jejich prvním vystoupení doslova vyrazily dech. Jsou to moje největší favoritky a podle mne mají největší šanci na výhru.


Tak jsme si představili soutěžící, kdo je váš favorit? Kdo je podle vás nejhorší? A vypadne v prvním kole?

Podle mne v prvním kole vypadne Jason Brock a pokud vypadnou dva tak s ním vypadne Tate Stevens.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 dawn dawn | 30. října 2012 v 20:40 | Reagovat

Tyjo to je dlouhý...to asi nepřečtu xD

2 dawn dawn | 30. října 2012 v 20:46 | Reagovat

Asi nekoukaš na ordinaci?

3 Jana Jana | 11. listopadu 2012 v 15:57 | Reagovat

nz :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama